facebook

LOGO

jakość i doświadczenie

Akcesoria do rolet

Rolety do zabudowy

roleta nadstawna rewizja wewnatrz od czola

roleta nadstawna rewizja wewnatrz od dolu

roleta nosnik tynku


Wyróżniamy dwa typy rolet z niewidoczną skrzynką( pod zabudowę):

Rolety nadstawne doskonale się sprawdzą zarówno w przypadku okien z drewna, jak i okien PCV. System nadstawny zapewni odpowiednia izolację termiczną oraz ochroni Cię przed hałasem z ulicy. 

System rolet nadstawnych zespolony jest z oknem, dzięki czemu elementy konstrukcji po pomalowaniu z zewnątrz są niewidoczne. Pancerz takiej rolety działa w oparciu o taśmę lub silnik, co pozwala na efektywne jego działanie.

Sama roleta montowana jest na oknie - na jego ramę zakłada się skrzynkę rolety. Następnie, przykręca się specjalne prowadnice, po czym okno włożone jest do wnęki.

Rolety nadstawne ( inaczej nakładane) mogą być montowane zarówno w nowo wznoszonych budynkach jak i już istniejących- wówczas montaż odbywa się podczas wymiany stolarki okiennej. W takim przypadku zdarza się, że zastosowanie rolety wymusza obniżenie wysokości okien.

System ten pozwala na zabudowanie skrzynki zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz.
Istnieje możliwość malowania lub okleinowania skrzynki rolety w celu dopasowania jej do wyglądu okien.Rolety nadstawne ze skrzynką przystosowaną pod zabudowę, po otynkowaniu stanowią integralna część budynku i idealnie wkomponowują się w elewację.

Dostęp do rolety w celach serwisowych odbywa się od wewnątrz pomieszczenia.

Dla zwiększenia komfortu użytkowania rolety nadstawne mogą być dodatkowo wyposażone w moskitierę rolowaną zintegrowaną z roletą.

Rolety mogą być wyposażone w silniki elektryczne i różnego rodzaju sterowniki co znacznie ułatwia ich obsługę.

Rolety mogą być wykonane w różnych wariantach kolorystycznych, co pozwala na dopasowanie do wyglądu stolarki okiennej oraz estetyki budynku.

Zalety rolet nadstawnych

  1. Uniwersalność (możliwość stosowania w oknach PCV i drewnianych)
  2. Konstrukcja jest praktycznie niewidoczna z zewnątrz - możliwość malowania lub okleinowania


Rolety integro idealnie nadają się do budownictwa energooszczędnego jak i domów pasywnych. Montowane w specjalnie przygotowanej wnęce muru pozwalają uniknąć powstawania mostków termicznych zachowując właściwości izolacyjne okien.

Mogą być również stosowane w budynkach już istniejących, np. podczas wymiany okien.
Skrzynka rolety po otynkowaniu jest niewidoczna, a klapę rewizyjną, pancerz i prowadnice można dopasować kolorystycznie do wyglądu stolarki.
Prowadnice można też częściowo zabudować.

Klapa rewizyjna zamontowana od zewnątrz budynku pozwala na ułatwiony dostęp do rolety w celach serwisowych, bez konieczności obecności właścicieli podczas wykonywania prac.

Obsługa rolet może odbywać się manualnie- przy użyciu paska lub mechanizmu korbowego, ale coraz częściej klienci wybierają sterowanie elektryczne- za pomocą przełącznika lub pilota.

Jest to system ,który zachowuje największą izolacyjność termiczną budynku oraz stolarki.

 

 

Oferta

Kofigurator

Kontakt z NortaPPHU NORTA ul. Rybacka 11
53-656 Wrocław, woj. dolnośląskie
Polska - mapa

+48 71 787 49 81