facebook

LOGO

jakość i doświadczenie

Kolory okien drewnianych


Rodzaje szyb

Dodatki do okien

Drewniane

Okna drewniane nadają wnętrzu specyficzny klimat. Drewno jest materiałem szlachetnym, który w zupełności zaspokoi wymagania klientów. 

Okna z drewna, bez względu na wielkość i kształt, charakteryzują się dużą wytrzymałością. Materiał, konstrukcja i wysoka jakość obróbki gwarantują trwałość okien drewnianych, która znacznie wzrasta przez impregnację wszystkich elementów. Ramy okienne mogą nagrzewać się na słońcu nawet do 80ºC. Drewno ma najmniejszy współczynnik rozszerzalności cieplnej ze wszystkich materiałów używanych do produkcji okien. Cecha ta wyróżnia okna drewniane czyniąc je najlepszymi pod względem izolacji cieplnej i akustycznej.

W naszej ofercie znajduja sie okna drewniane wykonane z następujących gatunków drewna:

Drewno jest materiałem organicznym. W czasie pożaru zachowuje się w specyficzny sposób jego powierzchnia ulega zwęgleniu, tworząc warstwę izolacyjną, a głębsze warstwy palą się wolniej. Decydującą rolę odgrywa w tym przypadku niski wskaźnik przewodnictwa cieplnego ( jego wartość dla drewna iglastego wynosi 0,14 W/m2K ).
Doskonale wiadomo, że jakość każdego okna drewnianego kształtuje się już w chwili doboru surowca, dlatego szczególną uwagę należy przywiązać do właściwego doboru materiału wyjściowego.

Do produkcji okien stosuje się klejonkę sosnową, red meranti oraz dąb. Aby uzyskać wysoką jakość wyrobu drewno musi spełniać takie warunki jak:

Niedopuszczalne wady to:


Do produkcji okien stosowane jest tylko drewno najwyższej jakości, suszone i trójwarstwowo klejone, co zapewnia najwyższą trwałość i odporność na odkształcenia.

Okna w naszej ofercie zabezpieczane są lakierami lazurowymi o bogatej gamie kolorów - malowane są trójwarstwowo, co pozwala materiałowi "oddychać". Dzięki temu nie ma ryzyka osiadania wilgoci w mieszkaniu, co przyczynia sie do powstawanai przyjaznego klimatu w pomieszczeniach.

Oferta

Kofigurator

Kontakt z NortaPPHU NORTA ul. Rybacka 11
53-656 Wrocław, woj. dolnośląskie
Polska - mapa

+48 71 787 49 81