facebook

LOGO

jakość i doświadczenie

SWISSPACER

Najlepszy produkt na rynku wśród ciepłych ramek

Energooszczędne

Niższe koszty ogrzewania dzięki lepszej termoizolacji: Termicznie ulepszona ramka dystansowa SGG SWISSPACER V przekonuje optymalnym oporem cieplnym. Współczynnik przenikania ciepła jest w porównaniu z zwyczajnymi ramkami dystansowymi z aluminium o co najmniej 0,1 W/m2K niższy. Jego poprawa jest możliwa nawet o 0,3 W/m2K. W rezultacie, przy zastosowaniu ramek dystansowych high-tech SGG SWISSPACER V można zaoszczędzić do 5 % kosztów ogrzewania. Jest to przyjazne dla portfela i dla środowiska – dzięki niższej emisji CO2.

Komfortowe

Ze względu na lepsze właściwości izolacyjne SGG SWISSPACER V osiągamy wyższe temperatury przy krawędzi szkła. Efekt ten redukuje ryzyko powstawania kondensacji pary wodnej na obrzeżu szyby i niebezpieczeństwo powstawania szkodliwej dla zdrowia pleśni przy oknie. Wyższe temperatury przy krawędzi okna oznaczają równocześnie także niższe promieniowanie zimna i zapewniają przytulną atmosferę w pomieszczeniu i zdrowy klimat w mieszkaniu.

Estetyczne

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiału organicznego do produkcji SGG SWISSPACER w połączeniu z jedyną w swoim rodzaju gamą barw mogą Państwo optymalnie zaprojektować każde okno i każdą fasadę. Atrakcyjny wygląd o estetycznej, matowej powierzchni, bez metalicznych odbić I refleksów.

Czym jest „Ciepła ramka“?

 Na krawędziach szyb zespolonych, pomiędzy pojedynczymi szybami znajdują się specjalne profile – „ramki dystansowe”. W ten sposób powstaje między szybami przestrzeń wypełniona gazem szlachetnym lub powietrzem, stanowiąca podstawę funkcji termoizolacyjnej okna. Wskutek użycia ramek dystansowych powstaje liniowy mostek cieplny o istotnej długości: przez profile metalowe ciepło przenika prawie bez przeszkód na zewnątrz, i to na obwodzie całego okna w strefie połączenia szyby z ramą.

Ten efekt wywiera nie tylko negatywny skutek na bilans cieplny budynku, lecz prowadzi także do schłodzenia temperatury powierzchni szyby wewnątrz pomieszczenia przy jej krawędzi. Gdy temperatura powierzchni szkła spada poniżej określonej temperatury tzw. punktu rosy, w tym miejscu tworzą się skropliny – pogorszenie komfortu i higieny jest często zgłaszane przez użytkowników. Obok aspektu szkodliwości dla zdrowia mieszkańców w przypadku występowania skroplin przez dłuższy czas może dojść do uszkodzenia ramy okna.

 

Ochrona środowiska

Niskie zapotrzebowanie na ciepło dzięki lepszej izolacji – SGG SWISSPACER oznacza oszczędność energii i zasobów naturalnych. Rozwiązanie to jest z wielu względów przyjazne dla środowiska. Energia, która nie jest potrzebna nie musi być wydobywana, przesyłana, dostarczana i przetwarzana. Oszczędza to nie tylko zasoby, lecz redukuje także emisje CO2. System SGG SWISSPACER nadaje się poza tym 100% do recyclingu odciążając środowisko od momentu produkcji, aż do utylizacji.

Ekonomiczność

SGG SWISSPACER jest z dwóch powodów systemem ekonomicznym. Sama obróbka nie wymaga lub wymaga tylko niewielkich inwestycji. A poza tym okres amortyzacji u użytkownika okien i fasad wynosi przeciętnie tylko ok. 5 lat. W przypadku rosnących kosztów energii okres ten ulega skróceniu. Zastosowanie systemu SGG SWISSPACER jest dlatego rozsądną inwestycją zarówno pod kątem oszczędności energii, komfortu, estetyki jak i ochrony środowiska.

 

Skropliny powstają na oknach przy niskich temperaturach na krawędziach oszklenia. Przez zastosowanie SGG SWISSPACER lub SGG SWISSPACER V wyraźnie redukuje się ryzyko wyroszenia w porównaniu z aluminiowymi profilami dystansowymi. W przypadku okien drewnianych, przy zastosowaniu aluminiowych profilów dystansowych występuje wyroszenie w tych samych warunkach temperaturowych już od temperatury zewnętrznej -1 °C. W razie zastosowania SGG SWISSPACER V dopiero od temperatury zewnętrznej -10 °C.

Różnorodność produktów

SGG SWISSPACER stawia na estetykę – od wyzywającego koloru żółtego do dyskretnego szarego.

Technika

Różnorodność produktów

Właściwości fizyczne

SGG SWISSPACER jest profilem dystansowym zoptymalizowanym termicznie z materiału organicznego wzmocnionego włóknami szklanymi o świetnych właściwościach izolacyjnych. Ekstremalnie cieńkie folie metalowe z aluminium lub metali szlachetnych gwarantują zarówno szczelność wobec gazów wypełniających, jak i pary wodnej oraz świetne przyleganie wszystkich uszczelniaczy. Ramka SGG SWISSPACER jest odporna mechanicznie i termicznie na stałą temperaturę do 100 °C.

Zaokrąglone narożniki

Przy pomocy nowej gientarki do ramki SGG SWISSPACER mają Państwo możliwość podniesienia poziomu automatyzacji i estetyki w produkcji szkła izolowanego przy niskich inwestycjach.

Narożniki kątowe

Przy pomocy narożników katowych mogą Państwo bez inwestycji natychmiast rozpocząć produkcję opartą o SGG SWISSPACER. Modele można wykonać przy pomocy elastycznych narożników kątowych.

Dzięki wstępnie butylowanym narożnikom można osiągnąć najwyższe standardy bezpieczeństwa przy jednoczesnym pożądanym poziomie kosztów.

 

 

Używając szprosów SGG SWISSPACER, przy tych samych warunkach temperaturowych można osiągnąć temperatury przy krawędzi szyby nawet o 5,3 °C.

 

Oferta

Kofigurator

Kontakt z NortaPPHU NORTA ul. Rybacka 11
53-656 Wrocław, woj. dolnośląskie
Polska - mapa

+48 71 787 49 81