facebook

LOGO

jakość i doświadczenie

Silniki do rolet

 

Silniki do systemów osłonowych gwarantują wygodną i zautomatyzowaną obsługę (m.in. rolet zewnętrznych, żaluzji fasadowych itp.)

Montaż silników pozwala na rezygnację ze standardowych manualnych metod obsługi przy użyciu linki/paska czy mechanizmu korbowego, czyniąc obsługę jeszcze bardziej komfortową.

Wyróżniamy kilka typów napędów:


Silniki przewodowe z krańcówką mechaniczną to najtańsze i najprostsze rozwiązanie.
Doprowadzenie zasilania następuje poprzez podłączenie kabla silnika do sterownika naściennego. Sterowanie systemem osłonowym następuje wówczas poprzez naciśnięcie klawisza lub przekręcenie kluczyka w sterowniku. Przy montażu silników przewodowych należy pamiętać o odpowiednim dostosowaniu silnika w stosunku do powierzchni i wagi rolety.

Silniki radiowe są najpopularniejszym i najchętniej wybieranym napędem. Pozwalają na obsługę systemu osłonowego przy użyciu pilota zdalnego sterowania lub odpowiedniego nadajnika naściennego, który po wcześniejszym zaprogramowaniu wysyła sygnał radiowy do odbiornika umieszczonego w silniku. Silniki radiowe pozwalają nam na obsługę z dowolnego miejsca w budynku. Umożliwiają również zaprogramowanie stałych pór ( godzin) podnoszenia i opuszczania osłon w ciągu tygodnia.

Silniki wyposażone w system rozpoznawania przeszkód to nowoczesne rozwiązanie pozwalające uniknąć uszkodzenia rolety i przeszkody. To bardzo przydatna funkcja np. gdy w domu są dzieci. Roleta podczas napotkania przeszkody zatrzyma się i cofnie, a gdyby z kolei zabrakło prądu, roleta pozostanie w pozycji w której była w chwili zaniku zasilania.

W celu doboru odpowiednich systemów automatyki do rolet prosimy o kontakt.

 

Oferta

Kofigurator

Kontakt z NortaPPHU NORTA ul. Rybacka 11
53-656 Wrocław, woj. dolnośląskie
Polska - mapa

+48 71 787 49 81