facebook

LOGO

jakość i doświadczenie

Akcesoria do drzwi

Klamki i pochwyty

Ze względu na charakterystyczny wygląd klamek dzielimy je na:

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem w drzwiach wejściowych jest umieszczenie po stronie zewnętrznej gałki lub pochwytu, a od wewnątrz -klamki.

Klamki, gałki i pochwyty najczęściej wykonane są ze stopów metali, PVC, stali nierdzewnej i mosiądzu.

Klamki do drzwi w swojej ofercie posiadamy szeroki wybór klamek drzwiowych. Nowoczesne wzornictwo i precyzja wykonania wyróżnia nasze produkty na tle powszechnych modeli. Dobrze dopasowana pod względem technicznym i estetycznym gwarantuje nam niezawodność, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Klamka oprócz swojego praktycznego zastosowania jest również elementem estetycznym drzwi, który może wzbogacić wystrój danego wnętrza.

Klamka współpracuje z zamkiem, a poprzez jej naciśnięcie uwalniany jest mechanizm zamykający, dzięki czemu otwieramy drzwi.

Gałki do drzwi - najczęściej są okrągłe lub owalne, mogą być stałe lub obrotowe. Otwarcie drzwi za pomocą gałki następuje poprzez jej przekręcenie lub pociągnięcie. W przypadku gałek obrotowych , mechanizm zamykający uwalniany jest poprzez przekręcenie.

  

Pochwyty do drzwi nadają im charakteru. Odpowiednio dobrane pochwyty są trwałe oraz podnoszą walory estetyczne drzwi oraz budynku. Mamy do zaoferowania różne modele pochwytów, o nowoczesnej stylistyce i wysokiej jakości wykonania, które cieszą się uznaniem naszych klientów.
Pochwyty mogą być montowane w drzwiach zamykanych kluczem, wówczas otwarcie drzwi jest możliwe poprzez wcześniejsze odblokowanie rygla kluczem.

 

1) Rozeta- to metalowa osłona otworu w drzwiach montowana u nasady klamki
2) Szyld- osłania zamek. Może być długi -zachodzący na klamkę i zamek, lub dzielony)

Oferta

Kofigurator

Kontakt z NortaPPHU NORTA ul. Rybacka 11
53-656 Wrocław, woj. dolnośląskie
Polska - mapa

+48 71 787 49 81