facebook

LOGO

jakość i doświadczenie

Nawiewniki

Nawiewniki zwane także nawietrzakami, są elementem dodatkowym wyposażenia okien. Niestety dość często są pomijane przy dobieraniu odpowiednich modeli okien, prawdopodobnie dlatego iż nie zaliczają się do standardowego wyposażenia stolarki. Warto jednak w nie zainwestować.

Nawiewniki zapewniają odpowiednią wymianę powietrza w pomieszczeniu, zapewniając zdrowy i komfortowy klimat. Ich niewielkie rozmiary, estetyczna budowa i różna kolorystyka pozwalają dyskretnie dopasować się do wyglądu okien. Wysoka jakość zapewnia trwałość kolorów i odporność na działanie promieni słonecznych.

Ze względu na zróżnicowany mechanizm działania wyróżniamy kilka rodzajów nawiewników:

Nawiewniki wrębowe ( Regel-air )- przeznaczone do kontrolowanej wymiany powietrza bez efektu przeciągu. Przy zamkniętych oknach są niewidoczne. W zależności od prędkości wiatru klapy reagują samoistnie i automatycznie regulują upływające powietrze, bez powstawania przeciągów.

Nawiewniki higrosterowane- przeznaczone są do regulowania napływu powietrza do wnętrza pomieszczenia. Działają automatycznie dostosowując swoją wydajność w zależności od stopnia nagromadzonej wilgoci w pomieszczeniu. W większości modeli nawiewników higrosterowanych istnieje możliwość ustawienia blokady na minimalnym poziomie przepływu powietrza. Działają automatycznie bez ingerencji człowieka, i nie wymagają zasilania elektrycznego.

Nawiewniki ciśnieniowe- przeznaczone są do regulowania napływu powietrza w zależności od różnicy ciśnień na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Wraz ze wzrostem różnicy ciśnień zwiększa się przepływ powietrza, gdy ciśnienie wyrównuje się wtedy automatycznie przepływ powietrza się zmniejsza. Działają automatycznie i nie wymagają zasilania elektrycznego.

Nawiewniki ręczne- przeznaczone do regulowania napływu powietrza. Możemy sami decydować o ilości doprowadzanego powietrza. Regulacja następuje poprzez odpowiednie ustawienie przesłony.

MONTAŻ

Jedynie nawiewniki wrębowe mogą być bez problemu zakładane do okien już istniejących ( zamontowanych), nie ma konieczności montowania ich w fabryce na etapie produkcji stolarki okiennej.
W przypadku pozostałych typów konieczne jest wyfrezowanie odpowiednich otworów w oknach, w celu zamontowania nawiewników. Dlatego tez na etapie składania zamówienia należy poinformować o woli doposażenia okien w nawiewniki.

ZALETY:

Oferta

Kofigurator

Kontakt z NortaPPHU NORTA ul. Rybacka 11
53-656 Wrocław, woj. dolnośląskie
Polska - mapa

+48 71 787 49 81