facebook

LOGO

jakość i doświadczenie

Czy warto montować okna wielkogabarytowe?

Nosisz się z zamiarem wybudowania własnego domu? Szukasz optymalnych rozwiązań projektowych? Jeśli cenisz sobie jasne przestrzenie, koniecznie weź pod uwagę dom wyposażony w wielkogabarytowe okna.

Wiele osób dość sceptycznie podchodzi do dużych okien w domu. Najczęściej pojawiające się argumenty to: większa podatność na włamania, zła izolacja termiczna, zbyt znikoma energooszczędność, nietrwałość. Wszystkie te opinie są jednak nieprawdziwe. Na ogół wyrażają je osoby, które nie wiedzą, iż okna wielkogabarytowe tworzone są w specjalny sposób, taki, który pozwala uniknąć wszystkich wymienionych wyżej mankamentów.

Weźmy na przykład kwestię podatności na włamania i nietrwałości. Systemy stosowane w oknach wielkogabarytowych są wyposażone w solidne, wytrzymałe okucia, które uniemożliwiają ich wyważenie. Mocna konstrukcja okien gwarantuje bezpieczeństwo domownikom. Stosowane w takich oknach stalowe wzmocnienia gwarantują ich wytrzymałość oraz odporność na niesprzyjające czynniki, na przykład atmosferyczne.
Jeśli zaś chodzi o kwestię zbyt małej izolacji termicznej, również nie ma o co się martwić. Okna wielkogabarytowe wiążą się z dużymi powierzchniami szklanym, a jak wiadomo, szkło świetnie sprawdza się jako izolator energii cieplnej. Zwłaszcza, jeśli takie okna umieszczone będą od strony południowej, nie powinno być problemu ze stratą ciepła. Ponadto, jeśli dodamy do tego specjalne, nowoczesne profile okienne dostosowane dla dużych okien, problem będzie zupełnie wyeliminowany.

Jeśli wybudujesz już swój wymarzony dom i postawisz w nim na przestronne okna, warto oddać ich dostawę i montaż w ręce znakomitej polskiej firmy Norta, która od lat cieszy się niezmiennym zaufaniem i zadowoleniem klientów, a bazuje na renomowanych profilach Schüco i okuciach Roto.

Oferta

Kofigurator

Kontakt z NortaPPHU NORTA ul. Rybacka 11
53-656 Wrocław, woj. dolnośląskie
Polska - mapa

+48 71 787 49 81